Genel Wordpress

WordPress Güvenlik Eklentileri 2019

WordPress, günümüzde çok yaygın kullanılan açık kaynak kodlu blog yazılımıdır. Her geçen gün kendini yenileyen ve değiştiren yapısına ayak uydurmak web sitenizin daha güvenilir ve kullanışlı olmasını sağlayacaktır.
WordPress başlı başına üstün güvenliklere sahip bir yapıda olsa da eklentilerle web sitenizi daha da güvenilir hale getirmek mümkündür.
2019 yılında güncel WordPress güvenlik eklentilerini sizler için derledik

CloudFlare

DDoS saldırılarına karşı en iyi koruma sistemi olan CloudFlare, wordpress eklentisi olarakta kullanılabiliyor. WordPress sitenizi DDoS saldırılarına karşı savunan bu eklentiyi kullanarak web sitenizi saldırılardan koruyabilirsiniz.

BulletProof Security

Web sitenizde yer alan dosyalarınızın güvenliğini sağlamak üzere geliştirilen BulletProof Security eklentisiyle web sitenizde yer alan dosyalar daha güvende olur.

All In One WP Security Firewall

WordPress güvenlik eklentileri arasında oldukça yaygın kullanılan All in one WP Security Firewall eklentisiyle web sitenizde en ufak bir güvenlik zaafiyeti kalmayacaktır. Düzenli olarak veritabanı yedeklerinizi depolayan bu eklenti aynı zamanda veritabanında yer alan tablo verilerini de korumayı hedeflemektedir.

Sucuri Security

Yine birçok kişi tarafından kullanılan Sucuri Security eklentisiyle DNS düzeyinde güvenlik duvarı oluşturma, saldırı engelleme ve malware ile kara liste ip kullanıcıları oluşturulmaktadır.

Wordfence Security

WordPress güvenlik eklentileri arasından en popüler eklentiler arasında yer alan Wordfence Security eklentisi; varolan hosting ağını, web sitenizde yer alan dosyaları ve kullanıcılarınız tarafından yapılan yorumları çeşitli sorunlara karşı korumak amaçlı geliştirilmektedir. Ayrıca olası sorunları mail ile bildirme özelliğine de sahiptir.

Yazar hakkında

Site Hocası

Yorum Yap